C1210Y5V160-226MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210Y5V160-226MNE
C1210Y5V160-226MNE
Part Number
C1210Y5V160-226MNE
Description
CAP CER 22UF 16V Y5V 1210
Data sheet
C1210Y5V160-226MNE.pdf
Delivery Services
C1210Y5V160-226MNE
Comments
    C1210Y5V160-226MNE Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance22 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
    Voltage - Rated16V
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C