C1210Y5V6R3-107MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1210Y5V6R3-107MNE
C1210Y5V6R3-107MNE
Part Number
C1210Y5V6R3-107MNE
Description
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1210
Data sheet
C1210Y5V6R3-107MNE.pdf
Delivery Services
C1210Y5V6R3-107MNE
Comments
    C1210Y5V6R3-107MNE Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance100 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C