C1808C0G202-330KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1808C0G202-330KNE
C1808C0G202-330KNE
Part Number
C1808C0G202-330KNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 33PF 2KV C0G/NP0 1808
Data sheet
C1808C0G202-330KNE.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C1808C0G202-330KNE
Comments
    C1808C0G202-330KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C