C1808C0G302-100KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1808C0G302-100KNE
C1808C0G302-100KNE
Part Number
C1808C0G302-100KNE
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1808
Data sheet
C1808C0G302-100KNE.pdf
Delivery Services
C1808C0G302-100KNE
Comments
    C1808C0G302-100KNE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C