C1812C0G302-330JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812C0G302-330JNE
C1812C0G302-330JNE
Part Number
C1812C0G302-330JNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 1812
Data sheet
C1812C0G302-330JNE.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C1812C0G302-330JNE
Comments
    C1812C0G302-330JNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C