C1812C0G500-272JNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812C0G500-272JNE
C1812C0G500-272JNE
Part Number
C1812C0G500-272JNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 1812
Data sheet
C1812C0G500-272JNE.pdf
Delivery Services
C1812C0G500-272JNE
Comments
    C1812C0G500-272JNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance2700 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C