C1812X7R201-473KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812X7R201-473KNE
C1812X7R201-473KNE
Part Number
C1812X7R201-473KNE
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1812
Data sheet
C1812X7R201-473KNE.pdf
Delivery Services
C1812X7R201-473KNE
Comments
    C1812X7R201-473KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C