C1812X7R202-332KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812X7R202-332KNE
C1812X7R202-332KNE
Part Number
C1812X7R202-332KNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1812
Data sheet
C1812X7R202-332KNE.pdf
Delivery Services
C1812X7R202-332KNE
Comments
    C1812X7R202-332KNE Specifications
    SeriesHVC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C