C1812X7R500-154KNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812X7R500-154KNE
C1812X7R500-154KNE
Part Number
C1812X7R500-154KNE
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1812
Data sheet
C1812X7R500-154KNE.pdf
Delivery Services
C1812X7R500-154KNE
Comments
    C1812X7R500-154KNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C