C1812Y5V500-106ZNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812Y5V500-106ZNE
C1812Y5V500-106ZNE
Part Number
C1812Y5V500-106ZNE
Description
CAP CER 10UF 50V Y5V 1812
Data sheet
C1812Y5V500-106ZNE.pdf
Delivery Services
C1812Y5V500-106ZNE
Comments
    C1812Y5V500-106ZNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-30°C ~ 85°C