C1812Z5U500-105ZNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C1812Z5U500-105ZNE
C1812Z5U500-105ZNE
Part Number
C1812Z5U500-105ZNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 1UF 50V Z5U 1812
Data sheet
C1812Z5U500-105ZNE.pdf
Delivery Services
C1812Z5U500-105ZNE
Comments
    C1812Z5U500-105ZNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance-20%, +80%
    Lead Style-
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature10°C ~ 85°C