C2220C664K1GLCAUTO.pdf
| Series | KONNEKT Auto C0G |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.66 µF |
| Part Status | Active |
| Applications | Automotive |
| Package / Case | 2220 (5750 Metric) |
| Thickness (Max) | 0.154" (3.90mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |