C2220X7R101-106MNE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C2220X7R101-106MNE
C2220X7R101-106MNE
Part Number
C2220X7R101-106MNE
Manufacturer
Venkel
Description
CAP CER 10UF 100V X7R 2220
Data sheet
C2220X7R101-106MNE.pdf
Delivery Services
C2220X7R101-106MNE
Comments
    C2220X7R101-106MNE Specifications
    SeriesC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.122" (3.10mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C