C320C332J5G5TA
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C320C332J5G5TA
C320C332J5G5TA
Part Number
C320C332J5G5TA
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Data sheet
C320C332J5G5TA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C320C332J5G5TA
Comments
    C320C332J5G5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.290" (7.36mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C