C322C823K5R5TA
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C322C823K5R5TA
C322C823K5R5TA
Part Number
C322C823K5R5TA
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL
Data sheet
C322C823K5R5TA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C322C823K5R5TA
Comments
    C322C823K5R5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance0.082 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C