C323C103K2R5TA
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
C323C103K2R5TA
C323C103K2R5TA
Part Number
C323C103K2R5TA
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Data sheet
C323C103K2R5TA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
C323C103K2R5TA
Comments
    C323C103K2R5TA Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm X7R
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead StyleFormed Leads
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C