CD90ZU2GA222MYAKA
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CD90ZU2GA222MYAKA
CD90ZU2GA222MYAKA
Part Number
CD90ZU2GA222MYAKA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 2200PF 440V Z5U
Data sheet
CD90ZU2GA222MYAKA.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CD90ZU2GA222MYAKA
Comments
    CD90ZU2GA222MYAKA Specifications
    SeriesCD
    RoHSRoHS
    RatingsX1
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSafety
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Disc
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated440V
    Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
    Height - Seated (Max)0.390" (9.90mm)
    Operating Temperature10°C ~ 85°C