CDR12BG101AJSS
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR12BG101AJSS
CDR12BG101AJSS
Part Number
CDR12BG101AJSS
Description
CAP CER 100PF 50V BG 0505
Data sheet
CDR12BG101AJSS.pdf
Delivery Services
CDR12BG101AJSS
Comments
    CDR12BG101AJSS Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance100 pF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Package / Case0505 (1313 Metric)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C