CDR13BP391CFMS
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR13BP391CFMS
CDR13BP391CFMS
Part Number
CDR13BP391CFMS
Description
CAP CER 390PF 200V BP 1111
Data sheet
CDR13BP391CFMS.pdf
Delivery Services
CDR13BP391CFMS
Comments
    CDR13BP391CFMS Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance390 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Package / Case1111 (2828 Metric)
    Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C