CDR31BP330BFZMAB
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BP330BFZMAB
CDR31BP330BFZMAB
Part Number
CDR31BP330BFZMAB
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 33PF 100V BP 0805
Data sheet
CDR31BP330BFZMAB.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BP330BFZMAB
Comments
    CDR31BP330BFZMAB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance33 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C