CDR31BP6R2BCUSAJ
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BP6R2BCUSAJ
CDR31BP6R2BCUSAJ
Part Number
CDR31BP6R2BCUSAJ
Description
CAP CER 6.2PF 100V BP 0805
Data sheet
CDR31BP6R2BCUSAJ.pdf
Delivery Services
CDR31BP6R2BCUSAJ
Comments
    CDR31BP6R2BCUSAJ Specifications
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance6.2 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C