CDR31BP9R1BDWSAB
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BP9R1BDWSAB
CDR31BP9R1BDWSAB
Part Number
CDR31BP9R1BDWSAB
Description
CAP CER 9.1PF 100V BP 0805
Data sheet
CDR31BP9R1BDWSAB.pdf
Delivery Services
CDR31BP9R1BDWSAB
Comments
    CDR31BP9R1BDWSAB Specifications
    Features-
    Tolerance±0.5pF
    Lead Style-
    Capacitance9.1 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C