CDR31BX123AKUMAB
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX123AKUMAB
CDR31BX123AKUMAB
Part Number
CDR31BX123AKUMAB
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 0.012UF 50V BX 0805
Data sheet
CDR31BX123AKUMAB.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BX123AKUMAB
Comments
    CDR31BX123AKUMAB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.012 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C