CDR31BX332BKZRAJ
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX332BKZRAJ
CDR31BX332BKZRAJ
Part Number
CDR31BX332BKZRAJ
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 3300PF 100V BX 0805
Data sheet
CDR31BX332BKZRAJ.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BX332BKZRAJ
Comments
    CDR31BX332BKZRAJ Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateR (0.01%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C