CDR31BX392BKWRAB
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX392BKWRAB
CDR31BX392BKWRAB
Part Number
CDR31BX392BKWRAB
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 3900PF 100V BX 0805
Data sheet
CDR31BX392BKWRAB.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BX392BKWRAB
Comments
    CDR31BX392BKWRAB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3900 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateR (0.01%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C