CDR31BX681BKMPAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX681BKMPAR
CDR31BX681BKMPAR
Part Number
CDR31BX681BKMPAR
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Data sheet
CDR31BX681BKMPAR.pdf
Delivery Services
CDR31BX681BKMPAR
Comments
    CDR31BX681BKMPAR Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateP (0.1%)
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C