CDR31BX681BKYPAB
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX681BKYPAB
CDR31BX681BKYPAB
Part Number
CDR31BX681BKYPAB
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 680PF 100V BX 0805
Data sheet
CDR31BX681BKYPAB.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BX681BKYPAB
Comments
    CDR31BX681BKYPAB Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateP (0.1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C