CDR31BX682AKYMAT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX682AKYMAT
CDR31BX682AKYMAT
Part Number
CDR31BX682AKYMAT
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 6800PF 50V BX 0805
Data sheet
CDR31BX682AKYMAT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BX682AKYMAT
Comments
    CDR31BX682AKYMAT Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C