CDR31BX682AKYSAC
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX682AKYSAC
CDR31BX682AKYSAC
Part Number
CDR31BX682AKYSAC
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 6800PF 50V BX 0805
Data sheet
CDR31BX682AKYSAC.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR31BX682AKYSAC
Comments
    CDR31BX682AKYSAC Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C