CDR31BX682AKZRAP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR31BX682AKZRAP
CDR31BX682AKZRAP
Part Number
CDR31BX682AKZRAP
Description
CAP CER 6800PF 50V BX 0805
Data sheet
CDR31BX682AKZRAP.pdf
Delivery Services
CDR31BX682AKZRAP
Comments
    CDR31BX682AKZRAP Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateR (0.01%)
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C