CDR32BP100BKWSAP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP100BKWSAP
CDR32BP100BKWSAP
Part Number
CDR32BP100BKWSAP
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 10PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP100BKWSAP.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP100BKWSAP
Comments
    CDR32BP100BKWSAP Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C