CDR32BP101BFUPAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP101BFUPAR
CDR32BP101BFUPAR
Part Number
CDR32BP101BFUPAR
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 100PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP101BFUPAR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP101BFUPAR
Comments
    CDR32BP101BFUPAR Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateP (0.1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C