CDR32BP101BKZMAP
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP101BKZMAP
CDR32BP101BKZMAP
Part Number
CDR32BP101BKZMAP
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 100PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP101BKZMAP.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP101BKZMAP
Comments
    CDR32BP101BKZMAP Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance100 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C