CDR32BP102BJYSAT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP102BJYSAT
CDR32BP102BJYSAT
Part Number
CDR32BP102BJYSAT
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP102BJYSAT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP102BJYSAT
Comments
    CDR32BP102BJYSAT Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C