CDR32BP102BKMRAR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP102BKMRAR
CDR32BP102BKMRAR
Part Number
CDR32BP102BKMRAR
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP102BKMRAR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP102BKMRAR
Comments
    CDR32BP102BKMRAR Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateR (0.01%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C