CDR32BP120BKWRAJ
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP120BKWRAJ
CDR32BP120BKWRAJ
Part Number
CDR32BP120BKWRAJ
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 12PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP120BKWRAJ.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP120BKWRAJ
Comments
    CDR32BP120BKWRAJ Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateR (0.01%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C