CDR32BP122AFMMAJ
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP122AFMMAJ
CDR32BP122AFMMAJ
Part Number
CDR32BP122AFMMAJ
Description
CAP CER 1200PF 50V BP 1206
Data sheet
CDR32BP122AFMMAJ.pdf
Delivery Services
CDR32BP122AFMMAJ
Comments
    CDR32BP122AFMMAJ Specifications
    Features-
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance1200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateM (1%)
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C