CDR32BP470BJURAT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP470BJURAT
CDR32BP470BJURAT
Part Number
CDR32BP470BJURAT
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 47PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP470BJURAT.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP470BJURAT
Comments
    CDR32BP470BJURAT Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateR (0.01%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C