CDR32BP470BJWPAJ
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CDR32BP470BJWPAJ
CDR32BP470BJWPAJ
Part Number
CDR32BP470BJWPAJ
Manufacturer
Vishay Vitramon
Description
CAP CER 47PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP470BJWPAJ.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
CDR32BP470BJWPAJ
Comments
    CDR32BP470BJWPAJ Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateP (0.1%)
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C