CHV0603N250300JCT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV0603N250300JCT
CHV0603N250300JCT
Part Number
CHV0603N250300JCT
Description
CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 0603
Data sheet
CHV0603N250300JCT.pdf
Delivery Services
CHV0603N250300JCT
Comments
    CHV0603N250300JCT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance30 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C