CHV0805N500332JXT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV0805N500332JXT
CHV0805N500332JXT
Part Number
CHV0805N500332JXT
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 0805
Data sheet
CHV0805N500332JXT.pdf
Delivery Services
CHV0805N500332JXT
Comments
    CHV0805N500332JXT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C