CHV1206N2K0682KXT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1206N2K0682KXT
CHV1206N2K0682KXT
Part Number
CHV1206N2K0682KXT
Description
CAP CER 6800PF 2KV X7R 1206
Data sheet
CHV1206N2K0682KXT.pdf
Delivery Services
CHV1206N2K0682KXT
Comments
    CHV1206N2K0682KXT Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance6800 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C