CHV1210N1K0470KCT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1210N1K0470KCT
CHV1210N1K0470KCT
Part Number
CHV1210N1K0470KCT
Description
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1210
Data sheet
CHV1210N1K0470KCT.pdf
Delivery Services
CHV1210N1K0470KCT
Comments
    CHV1210N1K0470KCT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance47 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C