CHV1210N2K0821JCT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1210N2K0821JCT
CHV1210N2K0821JCT
Part Number
CHV1210N2K0821JCT
Description
CAP CER 820PF 2KV C0G/NP0 1210
Data sheet
CHV1210N2K0821JCT.pdf
Delivery Services
CHV1210N2K0821JCT
Comments
    CHV1210N2K0821JCT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance820 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C