CHV1210N500332KXT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1210N500332KXT
CHV1210N500332KXT
Part Number
CHV1210N500332KXT
Description
CAP CER 3300PF 500V X7R 1210
Data sheet
CHV1210N500332KXT.pdf
Delivery Services
CHV1210N500332KXT
Comments
    CHV1210N500332KXT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C