CHV1812N1K0681KXT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1812N1K0681KXT
CHV1812N1K0681KXT
Part Number
CHV1812N1K0681KXT
Description
CAP CER 680PF 1KV X7R 1812
Data sheet
CHV1812N1K0681KXT.pdf
Delivery Services
CHV1812N1K0681KXT
Comments
    CHV1812N1K0681KXT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C