CHV1812N250333KXT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1812N250333KXT
CHV1812N250333KXT
Part Number
CHV1812N250333KXT
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1812
Data sheet
CHV1812N250333KXT.pdf
Delivery Services
CHV1812N250333KXT
Comments
    CHV1812N250333KXT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C