CHV1812N2K0332KXT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1812N2K0332KXT
CHV1812N2K0332KXT
Part Number
CHV1812N2K0332KXT
Description
CAP CER 3300PF 2000V X7R 1812
Data sheet
CHV1812N2K0332KXT.pdf
Delivery Services
CHV1812N2K0332KXT
Comments
    CHV1812N2K0332KXT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C