CHV1812N3K0100JCT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1812N3K0100JCT
CHV1812N3K0100JCT
Part Number
CHV1812N3K0100JCT
Description
CAP CER 10PF 3000V C0G/NP0 1812
Data sheet
CHV1812N3K0100JCT.pdf
Delivery Services
CHV1812N3K0100JCT
Comments
    CHV1812N3K0100JCT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C