CHV1812N3K0331KCT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
CHV1812N3K0331KCT
CHV1812N3K0331KCT
Part Number
CHV1812N3K0331KCT
Description
CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 1812
Data sheet
CHV1812N3K0331KCT.pdf
Delivery Services
CHV1812N3K0331KCT
Comments
    CHV1812N3K0331KCT Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.118" (3.00mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C